Často kladené otázky

Aké sú účinky polyfenolov?

Každý človek je unikátny a jedinečný, preto pôsobia polyfenoly na každého trošku inak. Generálne sa dá povedať, že polyfenoly v prvej fáze ozganizmus vyčistia a  následne začnú opravovať najväčšie poruchy v organizme. Keďže prinesú do tela oveľa viac kyslíka, veľa makro a mikroprvkov,  ako konzumáciou bežných potravín, tak začnú rýchlejšie regenerovať a opravovať organizmus. Môžu zabraňovať starnutiu, rýchlejšie zotavovať telo a v neposlednom rade môže začať vylučovať z tela voľné radikály. Vedecké štúdie nie len na Harvardskej Univerzite dokázali, že môžu pomôcť s radov zdravotných problémov ako sú:

 • kardiovaskulárne ochorenia
 • rakovina
 • cukrovka
 • infekcie
 • starnutie
 • astma
 • chránia organizmus pred ultrafialovým žiarením
 • Váš organizmus spotrebuje polyfenoly oveľa rýchlejšie ak ste pod stresom
 • majú silné protinádorové vlastnosti

Účinok polyfenolov na rakovinové bunky človeka je najčastejšie ochranný a indikuje zníženie počtu nádorov alebo ich rast. Taktiež potláča metastázovanie. Pri cukrovke majú polyfenoly silnú antidiabetickú aktivitu. Príjem antioxidantov v podobe stravy bohatej na polyfenoly, môže oddialiť nástup starnutia. Užívanie polyfenolov môže poskytnúť ochranu pri neurologických ochoreniach, ako napríklad Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Polyfenoly chránia pokožku pred poškodením slnečným žiarením a majú antialergické účinky.
Rád Vám poviem o sebe a o tom, ako pôsobia polyfenoly na mňa. Cítim sa oveľa ľahšie a sviežejšie. Dokážem sa lepšie sústrediť. Mám vynikajúci zrak a vidím veľmi ostro. Pri fyzickej záťaži nemám vôbec svalovicu. Keďže často degustujem víno, polyfenoly rýchlo odbúravajú alkohol v mojom tele a preto sa viem profesionálnejšie sústrediť na odborné aspekty mojej práce pri odbornom hodnotení vína.

Ako užívať ŽI polyfenol?

ŽI polyfenol užívajte ráno na lačno. Je úplne jedno či ich zapijete čajom, vodou, kávou, džúsom alebo zajete jogurtom. Podľa vlastnej skúsenosti odporúčame zapiť dostatočným množstvo vody, aby sa Vám následne negrgalo po nich 🙂


Ak niekomu vadí konzumácia vegetariánskych kapsúl, tak môže užívať  ŽI polyfenol, ako čistý raw produkt a môže si ho zmiešať s jogurtom, vodou alebo gainerom . Treba ich však nechať vo vode nabobtnať alebo pretrebať poriadne v šejkry s čistou vodou a následne vypiť. Trvá to pár minút a máte to v sebe. Efekt pocítite do pár minút.

 

Aké množstvo treba užívať ?

 

Existujú nejaké umelé alebo chemické prísady pridané do ŽI polyfenol?

Všetky použité ingrediencie, ako je hroznové zrno a šupka sú čisto prírodné, vyrobené z modrých odrôd viniča hroznorodého. Hrozno je s BIO- dynamickej produkcie. Neobsahujú žiadne konzervačné látky, farbivá alebo chemické prísady. Kapsule sú vegetariánske, ktoré sú vyrobené z rastlinnej celulózy.

 

Môžem konzumovať ŽI polyfenol, keď užívam nejaké lieky ?

Áno, môžete. ŽI polyfenol neovplyvňuje účinky iných, súčasne podávaných liečivých prípravkov. V prípade, že užívate vlákninu užite ju najskôr 15 minút po ŽI polyfenol.

 

Ako fungujú polyfenoly v ľudskom tele

 

Ako často je potrebné užívať?

Každý človek má iný organizmus a iný vek. Ten, ktorý ich pravidelne konzumuje vidí pozitívny rozdiel na sebe. Niekto vidí pozitívny rozdiel v jednom, iný vo viacerých aspektoch. Na začiatku odporúčame konzumovať polyfenoly každý deň, minimálne 2 týždne. Po tejto dobe stačí konzumovať polyfenoly každý druhý maximálne každý tretí deň. Alebo znížite dávku na 1g až 2g denne. Keď si telo vyžaduje, treba mu ich dopriať každý deň. Polyfenoly dokážu vyčistiť a opraviť organizmus. Do teraz sme nemali jedinú neutrálnu, alebo negatívnu odozvu od našich konzumentov.

Každý deň zažívame stresové situácie. Či chceme alebo nechceme, tak vdychujeme každý deň smog do našich pľúc.

Cez zimné obdobie chýchame šmaky zo susedových komínov.

Konzumujeme nekvalitné potraviny, donesené z veľkých diaľok, ktoré obsahujú kopu cudzorodých látok, stabilizátorov a chemikálii. Málo športujeme a niektorí aj fajčíme.

Ako ochranu a prevenciu proti rôznym nepriaznivým vplyvom je vhodné konzumovať polyfenoly každý deň.

Osobne užívam hroznový púder už 3 roky denne a mám to, ako ranný rituál. Od kedy sa nám ich podarilo naplniť do kapsúl, tak užívam iba tie.

 

Ako dlho vydrží jedno balenie?

Záleží na tom či máte v ruke darčekové alebo mesačné balenie. Obe balenia obsahujú kapsule, ktoré treba konzumovať podľa rebríčka dávkovania v závislosti od váhy organizmu. Rebríček dávkovania je na obale.

1 kapsula obsahuje 0,5g  ŽI polyfenolu. V čistom raw produkte nájdete pribalenú odmerku. Keď je naplnená po horný okraj, tak obsahuje + – 5g.

Príklad: Vážite 75KG a preto by ste mali denne konzumovať 4 gramy ŽI polyfenol. Tieto 4 gramy polyfenolov sú obsiahnuté v 8 kapsuliach, ktoré sa ľahko a pohodlne konzumujú.

 

A čo vedľajšie účinky?

Počas užívania ŽI polyfenol neboli doteraz pozorované ani hlásené žiadne nežiaduce vedľajšie účinky. Napríklad mne rastú rýchlejšie nechty a vlasy, nepovedal by som, že je to vedľajší účinok 🙂 Okrem iného mám oveľa menej šedivých vlasov, ako pred pravidelným užívaním ŽI polyfenol. Nemám vôbec svalovú horúčku po namáhavej práci. Niekto ju máva aj naďalej.

A čo pozitívne účinky?

 • Počas športových aktivít vydržíte väčšiu záťaž, ako do teraz. Oveľa ľahšie sa Vám dýcha.
 • Pri vysokom krvnom tlaku si zmeriate jeho výšku. Užijete polyfenoly a za 15 minút si ho zmeriate opäť.
 • Ráno po náročnej oslave, na ktorej ste konzumovali alkohol si urobíte orientačnú dychovú skúšku na prítomnosť alkoholu v tele. Nafúkate 0,2 až 0,4 ‰ Následne užijete polyfenoly a skúšku opäť zopakujete.
 • Cítite sa niekedy o 10 rokov mladšie
 • Potešíte nás, keď nám napíšete o tých vašich

 

Môžem ŽI polyfenol užívať aj v tehotenstve?

ŽI polyfenol je výživový doplnok. Vzhľadom na to, že na užívanie v tehotenstve nebola robená žiadna klinická štúdia, je to na individuálnom rozhodnutí užívať  ŽI polyfenol v tehotenstve. Ak ho aj napriek tomu v tehotenstve užívať chcete, poraďte sa o tom prosím so svojím lekárom. Už sme mali zopár žien, ktoré užívajú polyfenoly aj počas tehotenstva a pochvaľovali si, že boli v oveľa väčšej pohode a plod sa dobre vyvíjal.

Môže sa ŽI polyfenol užívať pri dojčení?

Pri dojčení žiadne obmedzenia neplatia. V tomto období vám ŽI polyfenol môže pomôcť proti nadmernému padaniu vlasov, pri regenerácií a hojení po pôrode. Rýchlejšiemu zahojeniu prípadných popôrodných rán.

Ale pamätajte, že dieťa je citlivé na každú zmenu jedálnička aj v prípade, že je to zdraviu prospešné. Berte ohľad na jeho potreby a vďaka Vami konzumovaných polyfenolov obohatíte materské mlieko o ďalšie mikroprvky 🙂

 

Môžem vrátiť výživový doplnok ŽI polyfenol?

Možnosť vrátenia tovaru je do 14 dní od nákupu. Tovar však musí byť nerozbalený, v neporušenom obale. V súlade s našimi obchodnými podmienkami je možné reklamovať tovar poškodený pri preprave. Rozbalený a čiastočne spotrebovaný tovar s odôvodnením že užívateľovi nevyhovuje, nie je možné vrátiť.